Nieudana pompa Bitcoina

  • Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Bitcoin spadł w czwartek o 7,2%, kończąc go na około 18 800 USD. Ethereum stracił 8,7%, podczas gdy inne wiodące altcoiny w pierwszej dziesiątce spadły z 4,4% (BNB) do 10,6% (Dogecoin). Jednak nowy dzień, miesiąc i pół roku Bitcoin przywitał kupnem. Na cienkim rynku na początku dnia, gdzie Azja była głównie aktywna, spowodowało to wzrost ceny o 11% do 20 800 USD, szybko spadając do 19 400 USD.

Innymi słowy, widzimy próby stworzenia pozoru kupowania dipów w bitcoinach. Jednak wzrost ceny pociąga za sobą wzrost sprzedaży – typowy znak, że profesjonaliści instytucjonalni i rynkowi „wyrzucają” aktywa do inwestorów detalicznych, kierując się wykresem cenowym.

Do piątku wskaźnik strachu i chciwości kryptowalut pozostał na niezmienionym poziomie 11 punktów („skrajny strach”).

Bitcoin zintensyfikował swój spadek w czwartek po przebiciu poziomu 20 000 USD. BTC przetestował 11-dniowe minima w pobliżu 18 600 USD w obliczu spadku indeksów giełdowych.

Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Pod względem sezonowości lipiec jest uważany za względny sukces BTC. W ciągu ostatnich 11 lat bitcoin zakończył miesiąc siedmiokrotnie w górę i czterokrotnie w dół. Średni wzrost wyniósł 22%, a średni spadek 9%. W pierwszym przypadku BTC może zakończyć lipiec na poziomie około 23 000 USD. W drugim może zakończyć się lipiec na około 17 000 dolarów.

Według Deutsche Bank, Bitcoin może odzyskać do 28 000 dolarów do końca 2022 roku w związku z prawdopodobnym wzrostem na amerykańskich akcjach.

JPMorgan Bank uważa, że ​​rynek kryptowalut może wkrótce osiągnąć dno, po czym nastąpi konsolidacja bitcoinów i innych aktywów kryptograficznych. Większość traderów z pozycjami depozytowymi już zniknęła z rynku.

Nadal utrzymujemy nasze stanowisko, że nadal istnieje przewaga sprzedawców, a najwolniejszy z nich będzie ostrożny, aby sprzedać rynek kryptowalut przy próbach zwyżkowych.

Według BitInfoCharts, spadek bitcoina z historycznych maksimów pozbawił około 75% inwestorów (82 600) ich statusu milionera.

Założyciel Pantera Capital, Dan Morehead, jest przekonany, że jest za wcześnie, aby mówić o „dnie” rynku. W najbliższym czasie spodziewa się kilku kolejnych niewypłacalności firm z sektora – podobnie jak w przypadku Three Arrows Capital.

Dealer kryptowalut OTC Genesis Global Trading może ponieść setki milionów dolarów strat z powodu utraty płynności kontrahentów Three Arrows Capital i Babel Finance.

Lee Reiners, dyrektor Centrum Globalnych Rynków Finansowych na Duke University w Karolinie Północnej, uważa, że ​​waluty cyfrowe nie mają prawdziwej wartości i powinny być zakazane.

Related Posts

Kurs EURUSD porusza się w górę, aby przetestować maksimum z poprzedniego dnia

Kurs EURUSD ponownie przetestuje dzisiejsze szczyty, kończąc kilka kolejnych sesji w górę (lub w dół i w górę). Każdego dnia w tym tygodniu cena poruszała się w…

Na Księżyc! Bitcoin przechodzi do nowej sesji. Prawie osiąga 22 000 $

Cena bitcoina właśnie osiągnęła swoje dzienne maksimum na poziomie 21 995 USD, tuż poniżej naturalnego oporu na poziomie 22 000 USD. Patrząc na wykres dzienny, cena wybiła…

DORADCA WH DEESE: W CIĄGU OSTATNICH SZEŚCIU MIESIĘCY ZAOBSERWOWANO RZECZYWISTY POSTĘP W OBNIŻKACH CEN DLA GOSPODARSTW DOMOWYCHV

Doradca ekonomiczny Białego Domu, Brian Deese, powiedział w piątek CNBC, że środowisko inwestycyjne w USA wygląda obiecująco na następne dwa do pięciu lat, donosi Reuters. „W ciągu…

SEKRETARZ SKARBU USA YELLEN: WIDZĄC DROGĘ DO MIĘKKIEGO LĄDOWANIA DLA AMERYKAŃSKIEJ GOSPODARKI

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała NPR w piątek, że inflacja była dość umiarkowana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ale zauważyła, że ​​czynsze wciąż rosną. Yellen dodała,…

Główne indeksy kasują spadki. Nasdaq coraz bliżej 100-dniowej MA

Główne indeksy wymazały spadki, a główne indeksy wróciły na plusy. Technicznie rzecz biorąc, SandP po raz kolejny przekroczył swoją 200-dniową MA na poziomie 3981,17. Cena wynosi obecnie…

Cena ropy WTI wynosi 79,86 USD

Cena ropy WTI została ustalona na 79,86 USD. To 1, 7 USD lub 1,88%. Szczyt dnia nie jest daleko od ceny sprzedaży 39,89 USD. Najniższa cena spadła…