Nieudana pompa Bitcoina

  • Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Bitcoin spadł w czwartek o 7,2%, kończąc go na około 18 800 USD. Ethereum stracił 8,7%, podczas gdy inne wiodące altcoiny w pierwszej dziesiątce spadły z 4,4% (BNB) do 10,6% (Dogecoin). Jednak nowy dzień, miesiąc i pół roku Bitcoin przywitał kupnem. Na cienkim rynku na początku dnia, gdzie Azja była głównie aktywna, spowodowało to wzrost ceny o 11% do 20 800 USD, szybko spadając do 19 400 USD.

Innymi słowy, widzimy próby stworzenia pozoru kupowania dipów w bitcoinach. Jednak wzrost ceny pociąga za sobą wzrost sprzedaży – typowy znak, że profesjonaliści instytucjonalni i rynkowi „wyrzucają” aktywa do inwestorów detalicznych, kierując się wykresem cenowym.

Do piątku wskaźnik strachu i chciwości kryptowalut pozostał na niezmienionym poziomie 11 punktów („skrajny strach”).

Bitcoin zintensyfikował swój spadek w czwartek po przebiciu poziomu 20 000 USD. BTC przetestował 11-dniowe minima w pobliżu 18 600 USD w obliczu spadku indeksów giełdowych.

Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Pod względem sezonowości lipiec jest uważany za względny sukces BTC. W ciągu ostatnich 11 lat bitcoin zakończył miesiąc siedmiokrotnie w górę i czterokrotnie w dół. Średni wzrost wyniósł 22%, a średni spadek 9%. W pierwszym przypadku BTC może zakończyć lipiec na poziomie około 23 000 USD. W drugim może zakończyć się lipiec na około 17 000 dolarów.

Według Deutsche Bank, Bitcoin może odzyskać do 28 000 dolarów do końca 2022 roku w związku z prawdopodobnym wzrostem na amerykańskich akcjach.

JPMorgan Bank uważa, że ​​rynek kryptowalut może wkrótce osiągnąć dno, po czym nastąpi konsolidacja bitcoinów i innych aktywów kryptograficznych. Większość traderów z pozycjami depozytowymi już zniknęła z rynku.

Nadal utrzymujemy nasze stanowisko, że nadal istnieje przewaga sprzedawców, a najwolniejszy z nich będzie ostrożny, aby sprzedać rynek kryptowalut przy próbach zwyżkowych.

Według BitInfoCharts, spadek bitcoina z historycznych maksimów pozbawił około 75% inwestorów (82 600) ich statusu milionera.

Założyciel Pantera Capital, Dan Morehead, jest przekonany, że jest za wcześnie, aby mówić o „dnie” rynku. W najbliższym czasie spodziewa się kilku kolejnych niewypłacalności firm z sektora – podobnie jak w przypadku Three Arrows Capital.

Dealer kryptowalut OTC Genesis Global Trading może ponieść setki milionów dolarów strat z powodu utraty płynności kontrahentów Three Arrows Capital i Babel Finance.

Lee Reiners, dyrektor Centrum Globalnych Rynków Finansowych na Duke University w Karolinie Północnej, uważa, że ​​waluty cyfrowe nie mają prawdziwej wartości i powinny być zakazane.

Related Posts

Co z kursem juana chińskiego (USD/CNY)? Chińskie rynki są zamknięte dzisiaj, ale i przez cały tydzień, Hongkong również nieaktywny!

Przypomnienie – chińskie rynki są zamknięte dzisiaj i przez cały tydzień, Hongkong również jest dziś zamknięty. W związku z tym przez cały ten tydzień nie będzie ustalana…

Trzeci kwartał 2022 r. przejdzie do historii na amerykańskim rynku akcji, ale nie tak, jak chcieliby inwestorzy

S&P 500 zamyka kwartał niżej, choć w pierwszej połowie, od początku lipca do połowy sierpnia, zyskał 14%. Nigdy wcześniej w historii ewidencji S&P 500 nie zamknął się o…

Inwestorzy obawiają się nowej fazy zawirowań na rynku obligacji

Rosnąca zmienność na rynkach obligacji rządowych podsyca obawy Wall Street, że gwałtowne wahania cen najbezpieczniejszych aktywów w tym roku mogą jeszcze bardziej zdestabilizować i tak już dotknięte…

Atlanta Fed PKB za III kwartał teraz +2,4% w porównaniu z +0,3% wcześniej

Wskaźnik PKB Atlanta Fed w trzecim kwartale podskoczył do 2,4% z 0,3% w dzisiejszym komunikacie. „Po niedawnych komunikatach amerykańskiego Biura Analiz Ekonomicznych i US Census Bureau, dane…

SZYBKIE: Kupujący w AUDUSD mieli swój strzał. Nie trafili.

W tym krótkim filmie FOREX QUICK patrzę na AUDUSD. Kupujący w tym tygodniu mieli szansę, ale kończą tydzień ze sprzedającymi z powrotem pod kontrolą w krótkim i długim…

KURS EUR/USD PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE NADAL SPADAŁ, CELUJĄC W 0,95 ZA 12 MIESIĘCY – DANSKE BANK

Według analityków Danske Bank, w kolejnych miesiącach dolar amerykański będzie nadal rósł w górę w stosunku do euro. Przewidują, że para EUR/USD wyniesie 0,96 w okresie trzech miesięcy…