Rubel przebije 50, po czym spadnie do 70 ze względu na wzrost importu równoległego – analitycy

Rubel utrzymuje się blisko 7-letnich maksimów, obligacje OFZ rosną

   Kurs wymiany dolara / rubla na giełdzie moskiewskiej w odstępach 1 minuty

   Kurs  wymiany dolara / rubla na rynku w odstępach 4 godzin

Rosyjski rubel ustabilizował się w piątek na poziomie zbliżonym do siedmioletniego maksimum, do czego przyczyniła się kontrola kapitału i wysokie ceny rosyjskiego eksportu, takiego jak ropa i gaz, podczas gdy ceny obligacji rządowych OFZ wzrosły.

O godzinie 12:07 czasu moskiewskiego rubel zyskał 0,7% w stosunku do dolara do 53,12, blisko najwyższego poziomu od połowy 2015 r. na poziomie 52,80, który osiągnął dzień wcześniej.

W stosunku do euro kurs rubla rośnie o 0,75% do 55,80, czyli jest zbliżony do poziomu 55,01, który osiągnął na moskiewskiej giełdzie po raz pierwszy od końca maja 2015 roku.

Na rubla, zdecydowanie najbardziej dochodową walutę świata w tym roku, wpływ mają wysokie dochody Rosji z eksportu surowców, gwałtowny spadek importu oraz zakaz wycofywania gospodarstw domowych w obcej walucie.

Silny rubel szkodzi dochodom firm zorientowanych na eksport i może wywierać presję na gospodarkę, która pogrąża się w recesji po surowych sankcjach związanych ze specjalną operacją wojskową na Ukrainie.

W krótkim terminie rubel może umocnić się do 50 USD za dolara lub nawet więcej, powiedział Dmitry Polevoy, szef inwestycji w Locko Invest.

Ale silny rubel jest korzystny dla importerów, choć nie mogą oni w pełni wykorzystać jego zalet przy zakupie ze względu na sankcje i zakłócenia w logistyce.

Jednak wraz ze wzrostem importu, zwłaszcza dzięki tak zwanemu „importowi równoległemu”, rubel może napotkać pewną presję spadkową.

Related Posts

Co z kursem juana chińskiego (USD/CNY)? Chińskie rynki są zamknięte dzisiaj, ale i przez cały tydzień, Hongkong również nieaktywny!

Przypomnienie – chińskie rynki są zamknięte dzisiaj i przez cały tydzień, Hongkong również jest dziś zamknięty. W związku z tym przez cały ten tydzień nie będzie ustalana…

Trzeci kwartał 2022 r. przejdzie do historii na amerykańskim rynku akcji, ale nie tak, jak chcieliby inwestorzy

S&P 500 zamyka kwartał niżej, choć w pierwszej połowie, od początku lipca do połowy sierpnia, zyskał 14%. Nigdy wcześniej w historii ewidencji S&P 500 nie zamknął się o…

Inwestorzy obawiają się nowej fazy zawirowań na rynku obligacji

Rosnąca zmienność na rynkach obligacji rządowych podsyca obawy Wall Street, że gwałtowne wahania cen najbezpieczniejszych aktywów w tym roku mogą jeszcze bardziej zdestabilizować i tak już dotknięte…

Atlanta Fed PKB za III kwartał teraz +2,4% w porównaniu z +0,3% wcześniej

Wskaźnik PKB Atlanta Fed w trzecim kwartale podskoczył do 2,4% z 0,3% w dzisiejszym komunikacie. „Po niedawnych komunikatach amerykańskiego Biura Analiz Ekonomicznych i US Census Bureau, dane…

SZYBKIE: Kupujący w AUDUSD mieli swój strzał. Nie trafili.

W tym krótkim filmie FOREX QUICK patrzę na AUDUSD. Kupujący w tym tygodniu mieli szansę, ale kończą tydzień ze sprzedającymi z powrotem pod kontrolą w krótkim i długim…

KURS EUR/USD PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE NADAL SPADAŁ, CELUJĄC W 0,95 ZA 12 MIESIĘCY – DANSKE BANK

Według analityków Danske Bank, w kolejnych miesiącach dolar amerykański będzie nadal rósł w górę w stosunku do euro. Przewidują, że para EUR/USD wyniesie 0,96 w okresie trzech miesięcy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.