Interes narodowy powiedział, jaki błąd UE powtarza w kółko

Europejska zielona agenda całkowicie się zdyskredytowała: po pierwsze, kraje UE pozwoliły na uzależnienie energetyczne od Rosji, a teraz zaczynają zakazywać samochodów napędzanych węglem, jednocześnie uzależniając się od baterii z Chin. Pisze o tym Stefano Graziosi, felietonista The National Interest.

Zaznaczył, że polityka energetyczna Brukseli staje się coraz bardziej fantasmagoria.

„Powstaje pod wpływem tak zwanego” upolitycznionego ekologizmu. „Szkoda, bo Europejczycy powinni być bardziej realistami, próbując znaleźć rozwiązanie obecnego kryzysu energetycznego” – czytamy w artykule.

„Ale konsekwencje osławionej zielonej agendy już dają o sobie znać: bezpieczeństwo europejskie jest całkowicie zagrożone” – dodał obserwator.
Błędne priorytety Brukseli w długoterminowej polityce energetycznej już doprowadziły do ​​przerw w dostawie prądu, pisze Graziosi. Ich konsekwencje były druzgocące dla gospodarki, a zwłaszcza dla europejskiej klasy robotniczej. To także tylko zaostrzyło napięcia społeczne. UE uważa jednak, że właściwą odpowiedzią jest uczynienie transportu jeszcze mniej dostępnym dla Europejczyków.

Ostatnie niedopatrzenie UE nie tylko nie rozwiązuje rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego, ale przymyka oko na chiński problem. Rzeczywiście, wraz z wprowadzeniem zakazu dla samochodów napędzanych węglem, zależność Europy od Pekinu, który kontroluje rynek akumulatorów do pojazdów elektrycznych, będzie tylko wzrastać. A na dłuższą metę raczej się to nie zmieni, ponieważ Chiny aktywnie skupują prawa do rezerw litu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

„Włoski minister rozwoju gospodarczego Giancarlo Giorgetti słusznie nazwał zakaz Parlamentu Europejskiego »darem dla Chin«. Giorgetti od dawna martwi się rosnącymi wpływami Pekinu w Europie Zachodniej. .

Według dziennikarza „decyzje Unii Europejskiej przeczą wszelkiej logice”: próbując uciec od rosyjskich nośników energii, wpada w pułapkę „tym razem chińską”.

Reasumując, felietonista The National Interest pisze, że nadszedł czas, aby kraje UE wreszcie przyznały, że aby prosperować i zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne, potrzebują ropy, gazu i energii jądrowej.

„Europa potrzebuje odpowiedzialnej polityki energetycznej, która opiera się na zdrowym rozsądku, innowacjach i rozwiązaniach wolnorynkowych, a nie na programie politycznym z fantazjami na temat fajki” – podsumował dziennikarz.

Komisja Europejska zaproponowała zakaz produkcji samochodów na paliwo konwencjonalne w UE od 2035 roku, jeśli ich emisje dwutlenku węgla nie będą zerowe. Jest to zapisane w planie działania na rzecz osiągnięcia gospodarki neutralnej dla klimatu do 2050 r., opublikowanym przez KE 14 lipca.

Related Posts

USDCAD spada coraz bliżej do tygodniowego minimum

USDCAD OSIĄGNĄŁ COTYGODNIOWE MINIMUM, PONIŻEJ DANYCH Z POŁOWY 13500 PO PRACY W USA/KANADZIEUSDCAD spada coraz bliżej do tygodniowego minimum i jest pod presją kombinacji czynników.Wzrost stopy bezrobocia…

AUDUSD wzrasta w piątek o ponad 2% i przygotowuje się do zakończenia tygodnia ze wzrostem 0,50%

Raport US Nonfarm Payrolls przekroczył szacunki, podczas gdy stopa bezrobocia pchnęła w górę, osłabiając USD i wzmacniając AUD.Analiza cen AUDUSD: zyskuje 150-pipsów i konsoliduje się wokół 0,6440-50,…

INDEKS USD SŁABSZY POMIMO PAYROLLS

Indeks odkłada na bok dwa kolejne dzienne spadki i zdecydowanie wybija się poniżej kluczowego wsparcia 112,00 dzięki odnowionemu i intensywnemu apetytowi na kompleks ryzyka w piątek. W…

W czwartek GBP/USD spada, WALKA BANKU ANGLII Z INFLACJĄ JEST OSŁABIANA

W czwartek GBP/USD spada. Ekonomiści Commerzbanku oczekują, że para pozostanie oferowana. WALKA BANKU ANGLII Z INFLACJĄ JEST OSŁABIANA„Bez wiosłowania na Downing Street trudno mi sobie wyobrazić, jak…

Dobre odbicie cen ropy naftowej. USD/CAD ogranicza część swoich skromnych zysków w ciągu dnia

USD/CAD ogranicza część swoich skromnych zysków w ciągu dnia, choć spadki pozostają złagodzone.Dobre odbicie cen ropy naftowej wspiera wariatkę i działa przeciw parze.Zakłady na agresywną podwyżkę stóp…

INDEKS USD DO TESTOWANIA 115 NA WYŻSZYM NIŻ OCZEKIWANO BAZOWYM CPI W USA

Dzisiejsza wrześniowa publikacja indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w USA powinna być ponownie głównym czynnikiem wpływającym na rynek. W każdym razie, zdaniem ekonomistów, dolar pozostanie…