FOMC Minutes, działania brytyjskich polityków będą kluczowe, ponieważ jastrzębie zakłady Fed faworyzują pary niedźwiedzi

GBP/USD ma trudności z utrzymaniem pierwszych dziennych zysków od sześciu około dwóch tygodni na niskim poziomie dzięki łagodniejszym statystykom z Wielkiej Brytanii.
PKB Wielkiej Brytanii skurczył się w sierpniu o 0,3%, IP/MP również spadł w tym miesiącu.
Rozmowy, że BOE rozszerzy program skupu obligacji, również napędzają parę kabli.
FOMC Minutes, działania brytyjskich polityków będą kluczowe, ponieważ jastrzębie zakłady Fed faworyzują pary niedźwiedzi.
GBP/USD nie zwraca uwagi na słabą koniunkturę w Wielkiej Brytanii w sierpniu, ponieważ przesuwa się wokół progu 1.1000, łamiąc pięciodniowy trend spadkowy, ponieważ rynki w Londynie otwierają się na środowe transakcje. Przyczyna może być związana z mniejszymi plonami i nadziejami na rozszerzone bodźce ze strony władz brytyjskich.

Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii spadł do -0,3% m/mw sierpniu w porównaniu do oczekiwanych 0,0% i 0,2% przedtem, podczas gdy produkcja przemysłowa (IP) i produkcja produkcyjna (MP) również spadły do ​​wartości ujemnych w ciągu podanego miesiąca.

Przeczytaj także:

Wcześniej tego dnia Financial Times (FT) podniósł oczekiwania na przedłużone skupowanie obligacji przez Bank Anglii (BOE) i podsycił ceny GBP/USD. „Bank Anglii zasygnalizował prywatnie bankierom, że może przedłużyć swój program awaryjnego skupu obligacji po upływie tego piątkowego terminu, według osób poinformowanych o dyskusjach, nawet gdy gubernator Andrew Bailey ostrzegł fundusze emerytalne, że „pozostały trzy dni” wcześniej wsparcie się kończy” – wspomniał FT.

Należy zauważyć, że gubernator BOE Andrew Bailey wzmocnił nastroje związane z wykluczeniem ryzyka, powołując się na decyzję Komitetu Polityki Finansowej (FPC) o interwencji na rynku finansowym po stwierdzeniu, że zmienność rynku przewyższa bankowy test warunków skrajnych. BOE rozszerzył swój program skupów loszek o loszki powiązane z inflacją na pozostałą część swojej interwencji (ma się zakończyć 14 października czasu brytyjskiego).

Z drugiej strony, prezes Fed z Cleveland Loretta Mester dołączyła do chóru jastrzębich decydentów Fed i popchnęła rynek do postawienia na kolejny ruch amerykańskiego banku centralnego, który broni nabywców dolara amerykańskiego nawet w obliczu spadku rentowności. To powiedziawszy, ostatnie odczyty narzędzia FedWatch CME pokazują, że gracze rynkowi wyceniają prawie 81% szans na podwyżkę stóp Fed o 75 punktów bazowych (pb) w listopadzie.

Wśród tych gier rentowności 30-letnich obligacji skarbowych USA pozostają na marginesie w pobliżu 3,91% po wzroście do najwyższego poziomu od 2014 r. poprzedniego dnia, podczas gdy kupony 2-letnich obligacji amerykańskich spadły do ​​4,28%, czyli drugi dzień z rzędu. Przy niższych stopach zwrotu i nadziejach na dalszą płynność, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale także z Japonii, kontrakty terminowe S&P 500 odbiły się od tygodniowego/miesięcznego minimum, maksymalnie o 0,65% w ciągu dnia.

Idąc dalej, handlowcy GBP/USD będą nadal szukać potwierdzenia BOE w historii FT, aby uzyskać dalszy ruch wzrostowy, a ich brak może podkreślić siłę DXY i odwołać niedźwiedzie. Również istnienie protokołu posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) i nadzieje na agresję Fedu mogą wywrzeć presję na spadki na parę kablową.

ANALIZA TECHNICZNA
Codzienne zamknięcie poza zbieżnością 10-DMA i 21-DMA, około 1,1170 wydaje się trudnym orzechem do zgryzienia dla kupujących GBP/USD. To powiedziawszy, trzytygodniowe poziome wsparcie ogranicza natychmiastowy spadek w pobliżu 1,0830.

Related Posts

ANALIZA CENY USD/CHF: SPADEK OKOŁO 0,9370 PO NIESTABILNEJ SESJI

Dolar amerykański pozostaje słabszy pomimo pozytywnego raportu o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA. Kurs USD/CHF osiągnął dzienne maksimum na poziomie po nagłówku amerykańskiego NFP, ale potem spadł….

USD/INR: RUPIA INDYJSKA DO UMIARKOWANEJ DEPRECJACJI – MUFG

Według analityków MUFG Bank, rupia indyjska prawdopodobnie straci na wartości ze względu na możliwe umocnienie dolara amerykańskiego w najbliższej przyszłości. Przewidują, że USD/INR wyniesie 82 300 do…

Czy obraz pracy to coś więcej? Badanie gospodarstw domowych jest płaskie od marca

Dolar amerykański stracił większość swoich zysków, a początkowa bycza reakcja na raport o zatrudnieniu poza rolnictwem została w dużej mierze wymazana. Prawdopodobnie odzwierciedla to fakt, że zatrudnienie…

Ray Dalio przeżywa ciężkie chwile

Bloomberg donosi, że Bridgewater Associates, fundusz hedgingowy założony przez Raya Dalio, odnotował najlepszy rok dla funduszy hedgingowych od ponad dekady. sztandarowy fundusz Pure Alpha spadł o 13%…

Akcje BYD: Konkurent Tesli jest zagrożony silnymi sygnałami sprzedaży

Odnośnie obecnej sytuacji, szybki wykres inwestorów monitorujących kurs akcji BYD. We wtorek chińskie akcje oparły się nowym sygnałom sprzedaży. Akcje chińskiego rywala Tesli oscylowały wokół poziomu wsparcia…

Akcje Varta – Inwestorzy muszą uważać: decydujące sygnały trendu są bliskie

Cena akcji, która w rzeczywistości jest bardzo zmienna, oscylowała wokół 20-dniowej linii przez kilka dni. Ceny 28,23-30,78 euro nie mogły dać nowych technicznych impulsów kursowi akcji grupy…