EUR/USD: BYKI POZOSTAJĄ POD KONTROLĄ I WSPINAJĄ SIĘ DO 3-DNIOWYCH MAKSIMÓW W POBLIŻU 1,0570

  • EUR/USD dodaje się do poniedziałkowych wzrostów na północ od 1,0500.
  • Dolar nadal jest oferowany, gdy rynki amerykańskie ponownie się otwierają.
  • Deficyt na rachunku bieżącym EMU wyniósł w kwietniu 5,4 mld euro.

Optymizm wokół wspólnej waluty pozostaje dobry i zdrowy w pierwszej połowie tygodnia, a teraz podnosi EUR/USD do nowych 3-dniowych maksimów w pobliżu 1,0570.

EUR/USD PODBUDOWANY SŁABOŚCIĄ DOLARA:

Kurs EUR/USD rośnie drugą sesję z rzędu we wtorek, zawsze dzięki utrzymującej się presji na sprzedaż wokół dolara i mieszanym wynikom rentowności w USA.

Na niemieckich rynkach pieniężnych rentowność 10-letnich bundów przekracza obszar 1,75% i znajduje się w odległości krzyku od zeszłotygodniowych szczytów powyżej 1,90%.

Wygląda na to, że Spot odnotował ożywienie w górę po poniedziałkowych wypowiedziach Lagarde z EBC, który zapowiedział podwyżkę stóp procentowych o 25 pb na lipcowym posiedzeniu i otworzył drzwi do podobnego ruchu we wrześniu.

W kalendarzu krajowym rachunek bieżący EMU wykazał w kwietniu deficyt w wysokości 5,4 mld euro. Na sesji NA, Chicago Fed National Activity Index i Existing Home Sales mają zostać podane później, przed przemówieniem Richmond Fed T.Barkin (2024 wyborca, jastrząb).

Na co zwrócić uwagę w okolicach EUR

EUR/USD utrzymuje tryb ożywienia bez zmian iw tym tygodniu udaje mu się odzyskać obszar położony dalej na północ od miary 1,0500.

Ponowne nastawienie na kupowanie jest odpowiedzią na oferowany banknot dolara amerykańskiego, szczególnie po podwyżce stóp procentowych w zeszłym tygodniu przez Fed, podczas gdy jastrzębie komentarze mówców z EBC współgrają z optymistycznym nastrojem wokół euro.

Jednak EUR/USD jest wciąż daleki od wyjścia z lasu i oczekuje się, że pozostanie na łasce dynamiki dolara, obaw geopolitycznych i rozbieżności między Fed-EBC, podczas gdy wyższe rentowności w Niemczech, utrzymująca się podwyższona inflacja w strefie euro i przyzwoita Tempo ożywienia gospodarczego w regionie również sprzyja poprawie nastrojów wokół euro.

Kluczowe wydarzenia w strefie euro w tym tygodniu : Wskaźnik zaufania konsumentów do EMU (środa) – Walne zgromadzenie Rady EBC, Wskaźniki PMI Flash dla Niemiec (czwartek) – Klimat biznesowy IFO w Niemczech (piątek).

Najważniejsze kwestie dotyczące tylnego kotła : Ryzyko fragmentacji. Rozpoczęcie cyklu podwyżek EBC w lipcu? Asymetryczne ożywienie gospodarcze po pandemii w bloku euro. Wpływ wojny na Ukrainie na perspektywy rozwoju regionu.

Related Posts

BOE ZAPOWIADA TYMCZASOWE WSTRZYMANIE OPERACJI SPRZEDAŻY OBLIGACJI KORPORACYJNYCH W TYM TYGODNIU

Bank Anglii (BOE) ogłosił we wtorek w komunikacie, że w tym tygodniu tymczasowo wstrzyma operacje sprzedaży obligacji korporacyjnych. Zakup linkerów wejdzie w życie od 11 do 14…

EUR/NOK: SPAD PONIŻEJ 10 BĘDZIE MUSIAŁ POCZEKAĆ

Inflacja w Norwegii we wrześniu zaskoczyła w górę. Korona skorzystała na danych, ale EUR/NOK ma na razie pozostać powyżej poziomu 10, donoszą ekonomiści. INFLACJA WSKAZUJE NA KURS…

Ekspert rynku nieruchomości: nadciąga demograficzne tsunami

Niestety niewiele mówi się o rosnących potrzebach mieszkaniowych seniorów. Choć trend ten jest dostrzegany w Polsce od wielu lat, po raz pierwszy w historii zajmiemy się jego…

Brazylijskie raporty BTG Pactual odnotowują dochód netto, przychody w II kwartale

Brazylijski pożyczkodawca Banco BTG Pactual SA BPAC3.SA we wtorek odnotował 23,2% wzrost zysku netto w drugim kwartale do rekordowego 2,07 mld reali (405,01 mln USD), powołując się…

Cena złota spada w związku ze wzrostem rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i umacniającym się dolarem

Ceny złota spadają z miesięcznego szczytu po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, co spowodowało wzrost dolara i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Notowania kontraktów grudniowych na New…

Zachód zamraża rezerwy Banku Rosji i NWF

Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada zdecydowały się na zamrożenie rezerw Banku Rosji – poinformowała w niedzielę szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen .„Paralizujemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.