Brakuje Ci gotówki na emeryturze? 4 lepsze opcje niż zaciąganie długów

Inflacja utrudnia życie wszystkim w tej chwili, ale jest to szczególnie trudne dla emerytów, którzy muszą utrzymywać swoje jaja lęgowe przez nieograniczony czas bez pracy przynoszącej stały dochód. Kiedy twoje rachunki finansowe się kurczą, pożyczanie pieniędzy, aby cię przetrzymać, może wydawać się jedyną opcją. Ale często prowadzi to do długoterminowych problemów, zwłaszcza jeśli skończysz z wysoko oprocentowanym długiem.

Możesz mieć jednak inne opcje. Oto cztery opcje do rozważenia przed złożeniem wniosku o pożyczkę lub obciążeniem karty kredytowej.

 1. Znajdź pracę
  Tak, wiem. Emerytura ma oznaczać brak pracy, ale jeśli masz poważne kłopoty finansowe, znalezienie pracy może być jednym z najpewniejszych sposobów na wyjście z niej. Znowu będziesz mieć stałą wypłatę, a z czasem możesz nawet zwiększyć swoje konto emerytalne.

Zdobycie pracy nie musi też oznaczać powrotu do jakiejś korporacyjnej kabiny, której nienawidzisz. Możesz wybrać coś bardziej wyluzowanego lub zgodnego z Twoimi zainteresowaniami. Możesz nawet założyć własny biznes.

 1. Sprzedawaj przedmioty, których już nie chcesz
  Jeśli masz dużo niewykorzystanych przedmiotów, rozważ ich sprzedaż, aby szybko zarobić. Może to nie pomóc na dłuższą metę, chyba że posiadasz cenne dzieła sztuki, antyki lub coś podobnego. Ale może to pomóc ci związać koniec z końcem przez chwilę, dopóki nie będziesz w stanie wypracować lepszego planu długoterminowego.

W dzisiejszych czasach sprzedaż większości przedmiotów jest całkiem łatwa. Po prostu utwórz profil na stronie marketplace lub opublikuj przedmiot w mediach społecznościowych i czekaj na oferty.

 1. Przyjrzyj się rządowym programom pomocowym
  Możesz kwalifikować się do programów pomocy rządowej, które mogą pomóc w pokryciu podstawowych kosztów. Na przykład niewidomi, niepełnosprawni i seniorzy o niskich dochodach mogą kwalifikować się do dodatkowego dochodu z zabezpieczenia (SSI) od rządu federalnego. Jest to czek miesięczny, podobny do Ubezpieczenia Społecznego , którego możesz użyć do opłacenia rachunków. Jeśli nie masz pewności, czy się kwalifikujesz, skorzystaj z narzędzia do sprawdzania uprawnień do świadczeń .

Przeglądaj dostępne zasoby na poziomie stanowym i lokalnym. Możesz otrzymać pomoc w opłaceniu jedzenia, mieszkania, opieki medycznej i nie tylko.

 1. Rozważ odwróconą hipotekę
  Odwrócony kredyt hipoteczny jest rodzajem długu, ale dla niektórych może być lepszym wyborem niż inne rodzaje zadłużenia, takie jak zadłużenie z tytułu karty kredytowej. Zasadniczo odwrócony kredyt hipoteczny pozwala właścicielom domów w wieku 62 lat lub starszym zaciągać pożyczki pod zastaw kapitału własnego, jaki mają w swoich domach. Mogą otrzymać gotówkę w formie ryczałtu, płatności miesięcznych lub linii kredytowej. I nie muszą spłacać kredytu, dopóki żyją i mieszkają w domu.

Ale jest kilka haczyków. Po pierwsze, potrzebujesz znacznego kapitału własnego w domu, aby móc skorzystać z odwróconego kredytu hipotecznego. Ponadto, gdy umrzesz lub na stałe wyprowadzisz się z domu, saldo pożyczki staje się wymagalne. Może to uniemożliwić przekazanie domu spadkobiercom, jeśli nie będą w stanie go spłacić.

W przypadku odwróconego kredytu hipotecznego nadal będziesz musiał liczyć się z opłatami i odsetkami, ale nie potrzebujesz dochodu ani przyzwoitego kredytu, aby go uzyskać. Więc może to być dobra opcja, jeśli uważasz, że nie możesz tanio pożyczyć pieniędzy gdzie indziej.

Czasami pożyczanie pieniędzy może być dla Ciebie dobrą opcją. Ale nie wykluczaj tych innych źródeł dochodu bez ich sprawdzenia.

Premia w wysokości 18 984 USD, którą większość emerytów całkowicie przeocza
Jeśli jesteś jak większość Amerykanów, masz kilka lat (lub więcej) opóźnienia w oszczędzaniu na emeryturę. Jednak garść mało znanych „tajemnic ubezpieczenia społecznego” może pomóc w zapewnieniu wzrostu dochodów emerytalnych. Na przykład: jedna łatwa sztuczka może płacić nawet 18 984 $ więcej… każdego roku! Uważamy, że gdy dowiesz się, jak zmaksymalizować swoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, możesz spokojnie przejść na emeryturę ze spokojem, za którym wszyscy jesteśmy. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak dowiedzieć się więcej o tych strategiach .

Related Posts

BOE PRZYJMUJE 1,363 MLD GBP OFERT W CODZIENNYCH DŁUGOTERMINOWYCH

Bank Anglii (BoE) zaakceptował 1,363 miliarda funtów szterlingów ofert w codziennej operacji kupna konwencjonalnych loszek o długim terminie ważności. BoE odrzucił 47,6 mln GBP ofert w tej…

Kalendarz ekonomiczny – czym jest kalendarz i jak odczytywać dane? Wskaźniki makroekonomiczne, makroekonomia

Kalendarz ekonomiczny to rodzaj pamiętnika, w którym zapisywane są wszystkie najważniejsze wydarzenia gospodarcze, a także niektóre wydarzenia polityczne, które mogą mieć wpływ na kursy walut. Ten kalendarz…

Euro przesuwa się nieco wyżej w ciągu dnia

Trudno jest dużo odczytać z ruchów, które do tej pory obserwujemy, ponieważ rynki nie mają zbyt wiele do pracy, zarówno z perspektywy nagłówkowej, jak i technicznej. Kurs…

Siemens Energy przewiduje większą niż oczekiwano roczną stratę netto

Siemens Energy powiedział w poniedziałek, że spodziewa się większej niż oczekiwano straty netto w 2022 r., ze względu na opłatę w wysokości około 200 milionów euro związaną…

CAC 40: w bezruchu lub prawie przed zatrudnieniem w Ameryce

W piątek na otwarciu paryskiej giełdy oczekuje się bez większych zmian w oczekiwaniu na publikację miesięcznego raportu o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych, który będzie punktem kulminacyjnym tego…

Kontrakty terminowe na Eurostoxx +0,1% we wczesnym handlu europejskim

Kontrakty terminowe na niemiecki DAX +0,2%Kontrakty terminowe na FTSE w Wielkiej Brytanii +0,1%Indeksy europejskie pokazały wczoraj przyzwoite wyniki, choć ogólne nastroje na rynkach akcji pozostają raczej zamyślone,…