Inflacja, podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii. Co się dzieje w światowej gospodarce?

Jest to jeden z lepszych wyników rynku amerykańskiego w ostatnich czasach i budzi nadzieje na przynajmniej bardziej trwały odpoczynek od ogólnego trendu spadkowego w tym roku.

Jednocześnie jednak napływ danych ekonomicznych uległ dalszemu pogorszeniu. Oczekuję, że ten wzrost na giełdzie nie potrwa długo.

Gospodarka amerykańska skurczyła się w pierwszym kwartale o 1,5%. Już w połowie recesji. Pewnego wytchnienia można zaobserwować w danych za drugi kwartał. Ale to druga połowa tego roku reklamuję jako prawdziwą strefę ryzyka dla amerykańskiej gospodarki.

Czy to nie ciekawe, jak Wall Street „mówiła” o silnej gospodarce, podczas gdy po raz kolejny była już w poważnym spadku.

Widzieliśmy również znaczące i niepokojące spadki Indeksu Przetwórstwa w Kansas City, dalsze pękanie bańki na rynku nieruchomości w szóstym miesięcznym spadku liczby oczekujących na sprzedaż domów, a wreszcie, co nie mniej ważne, przejście na spadek zysków przedsiębiorstw?

Nadal chcesz kupić akcje? Naprawdę? A inflacja i podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii, przed którymi stoi świat, muszą jeszcze w pełni wpłynąć na realną gospodarkę światową.

Moja prognoza potrójnego ryzyka recesji, Europa, USA, Chiny, to nie jest science fiction. Perspektywy na resztę 2022 r. są bardzo problematyczne.

Moim ulubionym rynkiem w tej chwili jest sektor energetyczny. Spodziewaj się dalszego wzrostu cen ropy i gazu. Połączenie faktycznej utraty podaży i rosnącej odmowy przyjęcia dostaw z Rosji spowoduje, że towary te będą znacznie wyższe.

Złoto również dobrze się buduje, aby w niedalekiej przyszłości wznowić ryzyko kupna.

Dolar amerykański jest tylko od razu pod niewielką presją, ponieważ większość komentatorów sugeruje, że protokół Fed jest bardziej ostrożny, ale ja po prostu nie widzę tego w ten sposób.

Prezes Fed dał jasno do zrozumienia, że ​​jest gotów wywołać problemy gospodarcze poprzez agresywne podwyżki stóp, aby pokonać inflację. Jest to błąd, ale prawdopodobnie będą tak uparci, jak gdyby inflacja była przejściowa. W tej chwili jest to jeden poważny błąd historyczny za drugim w Fed.

Rynek wciąż nie docenia ekonomicznej katastrofy ekstremalnej inflacji i jednocześnie występujących agresywnych podwyżek stóp. Zyski przedsiębiorstw zaczęły się rolować i prawdopodobnie ulegną dalszemu pogorszeniu do końca tego roku.

Clifford Bennett

Główny ekonomista ACY Securities. Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami Clifford Bennett i nie reprezentują poglądów ACY Securities.

Wszystkie komentarze znajdują się w dokumentacji i mogą być cytowane bez dalszego zezwolenia wymaganego od ACY Securities lub Clifford Bennett.

Ta treść mogła zostać napisana przez osobę trzecią. ACY nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność dostarczonych informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji opartych na rekomendacjach, prognozach lub innych informacjach dostarczonych przez osoby trzecie. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady finansowej, inwestycyjnej ani innej, na której można polegać

Related Posts

Dane o finansach mieszkaniowych w Australii za sierpień: kredyty mieszkaniowe -2,7% m/m (oczekiwane -3,5%)

Kredyty mieszkaniowe (zamieszkane przez właściciela) -2,7%oczekiwano -3,5% , poprzednio -7,0%Kredyty inwestycyjne -4,8%wcześniej -11,2%więcej w przyszłości

Nie oczekuj podwyżki stóp o 50 pb ze strony Fed. Czy Powell utrzyma swoje postanowienie w formie namiętnej retoryki?

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, w ostatnich latach zwiększył się stopień uzależnienia rynków finansowych od polityki Fed. W rezultacie każdy niuans, który może wpłynąć na przyszłe decyzje dotyczące polityki…

Words:18PolskieCodzienne PKO i przegląd sytuacji na rynkach finansowych (akcje, towary, kursy walut, obligacje): zgodnie z przewidywaniami banków centralnych

Na rynek wpłynęły oczekiwania dotyczące działań głównych banków centralnych oraz rozwoju kryzysu energetycznego w Europie. Pod koniec minionego tygodnia oczekiwania na podwyżkę stóp Fed pod koniec roku…

John Templeton osiągał spektakularne wyniki inwestycyjne – największy międzynarodowy inwestor XX wieku

John Templeton osiągnął spektakularne wyniki inwestycyjne. Jego fundusz Templeton Growth Fund, założony w 195 roku, osiągnął średni roczny zwrot na poziomie 1 ,5% w ciągu trzydziestu ośmiu…

Akcje w centrum uwagi: Klamra Zur Rose po obniżeniu ratingu – Sklep Apotheke słaby

Akcje Zur Rosespadł we wtorek po sceptycznym komentarzu analityka. Papiery apteki internetowej spadły o około dziesięć procent do 62,45 franków i zbliżają się tym samym do minimum…

GBP/USD MOŻE MIEĆ TRUDNOŚCI Z PRZYCIĄGNIĘCIEM KUPUJĄCYCH ZE WZGLĘDU NA OSTROŻNY NASTRÓJ NA RYNKU

TELEWIZJA MOŻE UTRZYMAĆ POZYCJĘ W PRZYPADKU POPRAWY NASTROJU NA RYNKU„Wydajność pozarolnicza w drugim kwartale i jednostkowe koszty pracy w USA będą brane pod uwagę pod kątem nowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.