Inflacja, podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii. Co się dzieje w światowej gospodarce?

Jest to jeden z lepszych wyników rynku amerykańskiego w ostatnich czasach i budzi nadzieje na przynajmniej bardziej trwały odpoczynek od ogólnego trendu spadkowego w tym roku.

Jednocześnie jednak napływ danych ekonomicznych uległ dalszemu pogorszeniu. Oczekuję, że ten wzrost na giełdzie nie potrwa długo.

Gospodarka amerykańska skurczyła się w pierwszym kwartale o 1,5%. Już w połowie recesji. Pewnego wytchnienia można zaobserwować w danych za drugi kwartał. Ale to druga połowa tego roku reklamuję jako prawdziwą strefę ryzyka dla amerykańskiej gospodarki.

Czy to nie ciekawe, jak Wall Street „mówiła” o silnej gospodarce, podczas gdy po raz kolejny była już w poważnym spadku.

Widzieliśmy również znaczące i niepokojące spadki Indeksu Przetwórstwa w Kansas City, dalsze pękanie bańki na rynku nieruchomości w szóstym miesięcznym spadku liczby oczekujących na sprzedaż domów, a wreszcie, co nie mniej ważne, przejście na spadek zysków przedsiębiorstw?

Nadal chcesz kupić akcje? Naprawdę? A inflacja i podwyżki stóp, kryzysy niedoboru żywności i energii, przed którymi stoi świat, muszą jeszcze w pełni wpłynąć na realną gospodarkę światową.

Moja prognoza potrójnego ryzyka recesji, Europa, USA, Chiny, to nie jest science fiction. Perspektywy na resztę 2022 r. są bardzo problematyczne.

Moim ulubionym rynkiem w tej chwili jest sektor energetyczny. Spodziewaj się dalszego wzrostu cen ropy i gazu. Połączenie faktycznej utraty podaży i rosnącej odmowy przyjęcia dostaw z Rosji spowoduje, że towary te będą znacznie wyższe.

Złoto również dobrze się buduje, aby w niedalekiej przyszłości wznowić ryzyko kupna.

Dolar amerykański jest tylko od razu pod niewielką presją, ponieważ większość komentatorów sugeruje, że protokół Fed jest bardziej ostrożny, ale ja po prostu nie widzę tego w ten sposób.

Prezes Fed dał jasno do zrozumienia, że ​​jest gotów wywołać problemy gospodarcze poprzez agresywne podwyżki stóp, aby pokonać inflację. Jest to błąd, ale prawdopodobnie będą tak uparci, jak gdyby inflacja była przejściowa. W tej chwili jest to jeden poważny błąd historyczny za drugim w Fed.

Rynek wciąż nie docenia ekonomicznej katastrofy ekstremalnej inflacji i jednocześnie występujących agresywnych podwyżek stóp. Zyski przedsiębiorstw zaczęły się rolować i prawdopodobnie ulegną dalszemu pogorszeniu do końca tego roku.

Clifford Bennett

Główny ekonomista ACY Securities. Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami Clifford Bennett i nie reprezentują poglądów ACY Securities.

Wszystkie komentarze znajdują się w dokumentacji i mogą być cytowane bez dalszego zezwolenia wymaganego od ACY Securities lub Clifford Bennett.

Ta treść mogła zostać napisana przez osobę trzecią. ACY nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność dostarczonych informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji opartych na rekomendacjach, prognozach lub innych informacjach dostarczonych przez osoby trzecie. Ta treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady finansowej, inwestycyjnej ani innej, na której można polegać

Related Posts

Kurs EUR/USD w krótkim okresie spada. PODWYŻKI STÓP EBC NADAL POZOSTAJĄ W TYLE ZA FED

Kurs EUR/USD w krótkim okresie spada. Euro powinno zacząć się odradzać dopiero wtedy, gdy inwestorzy coraz częściej stawiają na zakończenie kryzysu w przyszłym roku, donoszą ekonomiści. PODWYŻKI…

KONTRAKTY TERMINOWE NA ZŁOTO: PRAWDOPODOBNE ODBICIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Zainteresowanie otwartymi rynkami kontraktów terminowych na złoto spadło we wtorek o około 3,1 tys. kontraktów, odwracając trzy kolejne dzienne przyrosty, według wstępnych odczytów CME Group. Wolumen natomiast…

Ceny ropy spadają po obniżeniu przez MFW projekcji PKB na 2023 rok

USD/CAD odzyskał natychmiastową przeszkodę 1,3800 po odruchowej reakcji.Nastrój rynkowy jest mieszany, co sprzyja nadchodzącej zmienności.Ceny ropy spadają po obniżeniu przez MFW projekcji PKB na 2023 rok.Para USD/CAD…

Bank Anglii (BoE) przyjął 1,957 miliarda funtów szterlingów ofert w pierwszej operacji skupu

Bank Anglii (BoE) przyjął 1,957 miliarda funtów szterlingów ofert w pierwszej operacji skupu obligacji indeksowanych. BoE odrzucił 466,9 miliona funtów szterlingów ofert w tej samej operacji. REAKCJA…

PROGNOZA CEN ZŁOTA: Złoto zakończyło drugi tydzień z rzędu na plusie, dane inflacyjne z USA mogą wywołać znaczącą reakcję rynku i pomóc złotu

Złoto zakończyło drugi tydzień z rzędu na plusie. Wrześniowe dane inflacyjne z USA mogą wywołać znaczącą reakcję rynku i pomóc metalowi szlachetnemu określić jego kolejny kierunek, donosi…

NY FED: ROCZNE OCZEKIWANIA INFLACYJNE KONSUMENTÓW SPADAJĄ DO 12-MIESIĘCZNEGO MINIMUM WYNOSZĄCEGO 5,4%

Comiesięczne badanie oczekiwań konsumentów przeprowadzone przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku pokazało we wtorek, że roczne oczekiwania inflacyjne amerykańskich konsumentów spadły do ​​nowego 12-miesięcznego minimum na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.